INFORMÁCIÓ ÉS AJÁNLATKÉRÉS
INFORMATION AND QUOTATION
Vissza
Kezdőlap > Hírek > Az alumínium nyílászáró és a rugalmas üzleti modell

Az alumínium nyílászáró és a rugalmas üzleti modell

Csóti-Gábor
2021 / 01 / 14

Egyedi nyílászárókra specializálódott cégként a KAV folyamatosan az innovációra, a megújulásra törekszik megtartva azokat az értékeket, amikre építeni érdemes. A Gamechangers szakmai közösség tagjaként a legjobb üzleti, szervezeti gyakorlatok megosztására törekszünk. A kezdeményezés alapítójával, Csóti Gáborral, arról beszélgettünk, a koronavírus-járvány miként változtatta meg a vállalkozások működését, és milyen irányt érdemes követni ebben a nehézségekkel teli időszakban.

Hogyan indult ez a szakmai közösség, mi volt a célja?

A Gamechangers közösséget négy éve azért hoztuk létre – többek között a KAV közreműködésével –, hogy annak az útjait kutassuk, a szervezetek milyen kritériumok teljesítésével lesznek képesek megfelelni a kor elvárásainak, hogyan reagáljanak a kihívásokra.  A változások leginkább technológiában és a munkavállalók prioritásaiban érhetők tetten, melyek következtében az alkalmazott szervezeti és vezetői technikákon is módosítani kell.

Elkezdtünk egy párbeszédet, hogy kiderüljön kinek, milyen jó gyakorlatai vannak. Olyan példákat kerestünk, amikről azt gondoltuk, hosszú távon biztosítják egy cég versenyképességét. Ehhez nemzetközi tapasztalatokat is behoztunk, például az ’Investors in People’ rendszert, amely a szervezeti gyakorlatokat strukturálja. Sok mindent prognosztizáltunk, többek között a szervezeti hierarchia lazulását, a robotizáció és az automatizáció elterjedését.

Tudtuk, hogy ez hamarabb el fog jönni, mint amennyire fel vannak rá készülve a vállalatok, de azzal nem számolhattunk, hogy egy járvány következtében ezek a folyamatok robbanásszerűen felgyorsulnak. Ez megmutatta, mennyire fontos, hogy a vállalatok fel legyenek készülve a nem várt helyzetekre. Kicsit még arra is, amire nem lehet felkészülni. Ehhez egy olyan rugalmassági fokot kell elérni, ami az elsődleges biztosíték lehet ahhoz, hogy egyáltalán esélyük legyen a túlélésre.

A vírushelyzet miatt döntöttetek úgy, hogy ismét aktívvá teszitek ezt a szakmai közösséget?

Igen, a Gamechangers-t a válság miatt élesztettük újra. Mikor találkoztunk, addigra mindenkiben összegyűlt jó pár hónapnyi tapasztalat, kérdés és persze keserűség. Azokról a témákról kezdtünk el közösen gondolkodni, amiket ez a helyzet gyorsított fel, változtatott meg. Ilyen a home office kérdése, a munkavállalók helyzete, a vezetői szerep megváltozása. Olyan változások ezek, amelyeket csak évekkel később vártunk.

És mire jutottatok, milyen utat kell ma a vállalatoknak követni?

Azonnali cselekvésre és rugalmasságra van szükség ahhoz, hogy ebben a helyzetben fennmaradjon egy vállalat. Szükséges az is, hogy a cégvezetők intenzívebben foglalkozzanak a korábban említett témákkal. Ez a válsághelyzet megmutatta: azok a vezetők, cégek, akik erre már korábban figyeltek – ilyen a KAV is –, felkészültebbek voltak, szinte azonnal helyesen tudtak reagálni a válsághelyzetben is. Lovász Károly, a KAV ügyvezetője például sokszor nem vezetőnek, hanem játékmesternek hívja csapatának tagjait. Azokat, akik másokat vezetnek, vagy másokkal közösen kell problémákat, feladatokat megoldaniuk. Ez az elnevezés megmutatja azt a fajta gondolkodást, ami egy ilyen helyzetben is segíthet.

Sok mindent leállt, kevesebb a projekt és megváltozott az ügyféligény bizonyos területeken, ezért a pénzügyi és a humán erőforrásokat sokaknak csökkenteni kellett, ami a teljesítmény visszaesését is hozhatja. Ha az erőforrást, amit beleteszel és a teljesítményt, amit kiveszel egymás mellé teszed, azok különbsége lesz a vállalati eredmény, ami a válság következtében beszakadt, és nulláig vagy akár negatív tartományba is ment. Az igazi nagy kérdés, hogyan építjük vissza magunkat. Evidenciának tűnik, hogy nem lesz ugyanolyan a vállalkozói működés, mint a válság előtt volt. Meg kell találni azokat az utakat, melyekkel, ha szolidabb erőforrással is, de nagyobb teljesítményt érhetünk el. Ez visszahozhatja vagy akár növelheti is a nyereséget.

De ehhez mi kell?

Erről is beszélgettünk a találkozón. Az egyik fontos elem a szervezeti háttér átalakítása és felkészítése valamire, amiről még nem tudunk biztosat. Ez a paradoxon: készülünk valamire, de nem tudjuk pontosan, mire. Az látszik, hogy a vezetők főnöki szerepe egyfajta támogatói szereppé nemesül, a munkavállalók pedig sokkal nagyobb rugalmasságra tartanak majd igényt, és ez nem csak a home office-t jelenti. Fontos az is, mennyire vagyunk képesek a piac elébe menni, és reagálni a fogyasztói igényekre. Az innováció tehát kiemelten fontos, ám ebben kell egyfajta rugalmasság is. Ha az ügyféligények változnak, azt le kell követni a fejlesztésekkel is, akár úgy, hogy módosítunk a már meglévő irányokon. Azt gondolom, a KAV ebben is példaértékű. Ez a fajta innovációs képesség tartós versenyelőnyhöz segítheti a vállalkozást.

Természetesen az is fontos, hogy milyen technológiát használsz. Mersz-e folyamatokat automatizálni, robotikát, mesterséges intelligenciát bevonni. Lehetővé kell tenni, hogy az emberek azokat a munkafolyamatokat végezzék, amelyeknek nagyobb a hozzáadott értéke. Az igazi nagy kérdés, mit kezd ezzel a gazdaság egésze, a társadalom. Az emberek miként tudnak olyan képességekre szert tenni, hogy megállják a helyüket ebben a változó környezetben, a szofisztikáltabb munkakörökben.

De sokan félnek az innovációtól…

Valóban. Az innovációs projekteknek mindig az a nehézsége, hogy sokszor úgy érezzük, pakoljuk bele az erőforrást, de kérdéses, hogy mi valósul meg belőle. Ezért sokan inkább neki sem állnak, nem kockáztatnak. Követő üzemmódban maradnak, amiből sosem lesz versenyelőny. Azonban, ha tudatosan működtetjük az innovációs projekteket, megvizsgáljuk, mekkora esély van, hogy a fejlesztésre fordított erőforrásból valóban megvalósuljon a várt eredmény, akkor előnyhöz juthatunk.

Az innováció egyébként nemcsak szabadalom lehet, hanem minden olyan újítás, ami előremutató. Három rétegét különböztetjük meg. Az első réteg a termék- és szolgáltatásinnováció, ez a fejlesztés. A második – amiben általában már sokkal gyengébbek vagyunk – az üzleti innováció, vagyis például miként tárunk fel új lehetőségeket, a fejlesztéseket hogyan visszük ki a piacra, miként szegmentáljuk a termékeinket és a piacokat, alakítunk ki üzleti almodelleket, használjuk az online teret. A harmadik réteg pedig a szervezeti innováció, vagyis miként erősítjük meg a szervezeti hátteret ahhoz, hogy minderre képes legyen. Ennek a három rétegnek együtt kell működnie a sikerhez, és az a jó, ha ez a munkatársak gondolkodásába is beleépül. Mindenki tudja, miért fontos, ötleteket generálnak, terveznek, bizonyos pontokon észszerű döntéseket hoznak. A végén pedig fontos összegyűjteni, és megosztani egymással a projekt tanulságait. Tanulni kell minden innovációból.

Nagyon fontos pillanatban vagyunk, mert a kkv-szektor jelenleg bizonyos szempontból versenyelőnyben van a multikkal szemben. Kisebb létszámmal működnek, rugalmasabban tudnak kipróbálni új dolgokat. Nem kell azokon a lépéseken végigmenniük, ami egy nagyobb szervezeti rendszerben elkerülhetetlen, ahol a policy-k, a vállalati szabályok miatt sokkal kötöttebbek a folyamatok. Az látszik, hogy a hálózatos elrendezésű, organikusan építkező, nagy rugalmassággal rendelkező szervezeteké a jövő.

Hogy látod, a KAV stratégiája mennyire iránymutató a jelenlegi helyzetben?

A KAV vezetése jó befektető, ami az én megfogalmazásomban azt jelenti, hogy nem kizárólag a bevételre törekszik, hanem a hosszú távú értékteremtést tartja szem előtt. A magyarországi gazdasági környezet nem feltétlenül teszi lehetővé azt, hogy mindenki így gondolkodjon, de ennél az egyedi nyílászárókat tervező és gyártó cégnél szerencsére ez a meghatározó gondolkodás. Fontos, hogy ez nemcsak a vezetőre jellemző, hanem vele mennek a többiek is. A hálózatos szervezeti építkezést tartják szem előtt, tehát a munkaerő felvétel után a gyakorlatban, a tapasztalatokat leszűrve, az erősségeket megismerve találják meg az adott ember helyét a rendszerben, ami rugalmasan változhat, ha azt a körülmények úgy kívánják. Az elkötelezettség és a szenvedély nagy érték a kollégáknál. Azt gondolom, sokat kell beszélgetniük, egymásra kell hangolódniuk, és a szükséges konfliktusokat is fel kell vállalniuk, hogy mindenki a megfelelő helyen legyen a rendszerben. Ez nyitott gondolkodást igényel mindenki részéről. Emellett folyamatosan vannak erőforrást igénylő, innovatív projektjeik is, amelyekhez egyszerre kell bátorság és átgondoltság is. Nem vakmerőek, hanem okosan bátrak. Ez a mentalitás versenyelőnyhöz juttathatja a céget.

TovábbiHírek
01
020
2018 / 10 / 17
Schüco-alumínium-keret-nélküli-tolóajtó-frameless-slide-door-porsche-design-PD77-minimal-house-interior-nappali-beltér
A ház, ami letisztult egyszerűségével kápráztatja el az embert
Prémium, minimál, letisztult egyszerűség – ezek azok a jelzők, amik elsőre eszünkbe jutnak a Porsche-dizájn alapján megálmodott lakóingatlant meglátva. Építész szempontból szokatlan tervezési folyamat után valósult meg az épület, ugyanis a megrendelő nagyon konkrét elképzelésekkel és tervekkel érkezett. A rendhagyó munkáról a ház építészével, Unicsovics Istvánnal beszélgettünk.
Bővebben
2017 / 09 / 05
Schüco-alumínium-tolóajtó-ablak-emelő-toló-KAV-üveg-üveg-toldás-Schlotterer-80D-raffstore-minimal-house-kültér-udvar-gyep-fű-terasz-exterior
Nem a mának építünk, hanem a jövőnek
Letisztult formák, nagy üvegfelületek, tágas belső terek és az anyagok kreatív használata – ezek a legfőbb jellemzői korunk egyik legmeghatározóbb építészeti stílusának, a minimálnak, ami iránt hazánkban is kimagasló az érdeklődés. Az igazán jól tervezett és kivitelezett minimalista családi házak száma azonban aránylag csekély. Budapesten épült fel az az ingatlan, ami mérnökeink szerint is az eddigi legjobb tervezések egyike, ami cégünknél megfordult az utóbbi években. A projekt során kiemelt figyelmet fordítottunk a nyitott terek kialakításához nélkülözhetetlen, nagyvonalúan méretezett üvegfelületek kialakítására. Mi kellett ahhoz, hogy ez a kivételes ingatlan megvalósuljon, arról a ház építtetőjével beszélgettünk.
Bővebben
2023 / 01 / 26
Schüco-alumínium-tolóajtó-ablak-emelő-toló-KAV-üveg-üveg-sarok-Schlotterer-80D-raffstore-minimal-house-kültér-udvar-terasz-exterior-4
Egyre fontosabbá válik az árnyékolás kérdése
A változó gazdasági környezet és az energiaárak emelkedése az építőiparra is hatással van. De vajon miként változhat a nyílászárók piaca a prémium építési szegmensben? A KAV ügyvezetője, Lovász Károly szerint fókuszba kerül az árnyékolás kérdése, valamint kiemelten fontos, hogy az építtetők stabil háttérrel és megfelelő szakembergárdával rendelkező cégeket válasszanak.
Bővebben
2024 / 06 / 27
KAV-Hungaria-ALUTA-nivodij-2024
ALUTA Nívódíj 2024 – A KAV újabb szakmai elismerése
Újabb díjjal ismerték el a KAV szakmai teljesítményét a magyar alumínium nyílászáró- és homlokzatgyártók egyetlen elismerésén. Az ALUTA Nívódíjjal „kisprojekt” kategóriában egy budapesti villaépület alumínium homlokzati nyílászáró megoldásait valamint egyedi termékfejlesztését ismerték el. Az épület többször tört és felnyíló tömegében egyedi térszögekben épített óriási üvegpanelok biztosítják a benapozást.
Bővebben
2019 / 03 / 29
Keret-nélküli-tolóajtó-rendszer-alumínium-nyílászáró-emelő-toló-ajtó-render-épülő-ház-külső-nézet-3
Egy ház, amelynél a nyílászárók alakították a tervezési folyamatot
Unlike its other competitors, KAV was not thinking about classic “contract manufacturing” - that is, not buying material from us, making and delivering it, so to speak - but actually looking at the whole project, looking for solutions and providing additional services to the Icelandic customer.
Bővebben
2018 / 12 / 12
kav-closing-systems-also-in-iceland
KAV nyílászárók Izlandon is
Hosszú ideig hétpecsétes titok volt, ma pedig a homlokzat- és szerkezetépítő szakmában is sokan beszélnek a KAV új vállalásáról. A különleges megrendelői kritériumok szerint készülő alumínium nyílászáró termékek nem csak a speciális műszaki vagy meteorológiai követelmények miatt érdekesek, hanem a telepítés helyszíne miatt is.
Bővebben
2022 / 08 / 18
Az üvegszerkezetek építészeti tervezése speciális szaktudást igényel
Az üvegszerkezetek építészeti tervezése speciális szaktudást igényel
Bár az egyik legkorszerűbb homlokzati elem az üveg, a tervezési folyamat során számos probléma adódhat, ha nem megfelelő módon átgondolt üvegszerkezetek alkalmazására kerül sor. Hogy mitől különlegesek az üvegszerkezetek, és miért fontos, hogy már a tervezés során hozzáértő szakági tervezők foglalkozzanak ezekkel az épületelemekkel, arról Stocker György Mihály, okleveles építészmérnökkel, a BME Építőmérnöki Kar egyetemi docensével, az ALUTA-alelnökével beszélgettünk.
Bővebben
2022 / 04 / 08
Schüco-alumínium-függönyfal-FW50-tolóajtó-Reynaers-slider-door-terasz-emelő-toló-ajtó-üvegfal-CLT-2
Akikről soha nem beszélnek, avagy a gyártás előkészítés eminenciásai
A KAV megrendelői az ajánlatadási, előkészítési- és kivitelezési folyamatokban több kollégánkkal kerülnek kapcsolatba egy-egy munka során. Ezek az értékesítő és kalkulátor munkatársaink, a műszaki- és gyártáselőkészítő mérnökök, a projektfelelős mérnökök majd a beépítést végző szakembereink. A műszaki- és gyártás előkészítő mérnökökkel nagyon ritka eset, hogy kapcsolatba kerül a végfelhasználó. Ebben a cikkben ezen szakembereknek munkáját szeretnénk bemutatni a Continental Golf Klub építési munkája kapcsán.
Bővebben
2017 / 12 / 20
Az etikus működés a KKV-kat is az élvonalba emeli
Az etikus működés a KKV-kat is az élvonalba emeli
Az etikus működés a nagyvállalati szektor után egyre fontosabb szerepet kap a kis- és középvállalkozások körében is. Ezek a cégek nemcsak ügyfeleik és beszállítóik érdekeit, hanem környezetük és munkavállalóik szükségleteit is figyelembe veszik. Tevékenységükkel és hozzáállásukkal példát mutatnak, s erősítik a bizalmat is. Ez a hozzáállás a hosszú távú működés, a gazdasági stabilitás alapját jelentheti, ráadásul az Y és Z generációs munkavállalók is szívesebben választanak etikusan működő munkahelyeket.
Bővebben
2020 / 02 / 27
Tornóczky-Mónika-Alukönigstahl
A cél: karbonsemleges épületek 2050-re
A klímaváltozás kapcsán nemcsak a mindennapi életben, hanem az épített környezettel kapcsolatban is egyre többször merül fel a környezettudatosság kérdése. Tornóczky Mónika építésszel, az Alukönigstahl – mint a a Schüco és Jansen cégek közép-európai képviselője – termékmenedzserével azokat a lehetőségeket jártuk körbe, hogy miként lehet egy épület karbonlábnyomát a minimálisra csökkenteni.
Bővebben
2018 / 06 / 19
Schuco-aluminium-uveg-uveg-sorolas-toloajto-emelo-tolo-ablak-KAV-napplai-szoba-minimal-house-belter-terasz-interior
Az alumínium nyílászáró alkalmazása olcsóbb és célravezetőbb lehet
Az alumínium nyílászárók kapcsán a tartósság, a filigrán design és a széles alkalmazási lehetőség jut a legtöbbek eszébe. Ám sokan anyagi megfontolások miatt mégsem számolnak ezekkel a szerkezetekkel, ha családi ház tervezéséről van szó. Lovász Károllyal, a KAV Hungária ügyvezetőjével arról beszélgettünk, milyen esetekben lehet mégis kifizetődőbb az alumínium nyílászárók alkalmazása.
Bővebben
2021 / 10 / 01
alumínium-nyílászáró-gyártás-ablakgyár-ablakgyártó-üzem-raktár-tárolás-üveg-üvegragasztás
Alumínium ablak ár meghatározó elemei 3
Mindenki szeret teljes körű, részletes és minden variációt biztosító árajánlatot kapni. A KAV eddig is sok saját fejlesztésű ajánlati formátumot alkalmazott, most tartunk a 4.2 verziónál, ennek mintegy kilenc éves evolúcióját több szolgáltatás- és termékbővülés, beszállítói és alvállalkozói változás indukálta. De mit is kell tartalmazzon egy árajánlat és mi kell ahhoz, hogy helyes tartalmú, valamint mindenre kiterjedő legyen? Milyen ajánlati elemek láttán lehetünk biztosak abban, hogy nem lesz meglepetés?
Bővebben
2020 / 10 / 14
Schüco-alumínium-keret-nélküli-tolóajtó-PD77-slide-door-frameless-üvegfal-üveg-üveg-sorolás-nappali-beltér
Alumínium nyílászáró rendszerek családi házakra és projektre
KAV Home néven új, kifejezetten családi házakra és lakóépületi projektre kialakított alumínium ablakokat és ajtókat kínálunk. Mivel a homlokzati nyílászárók azok az épületszerkezetek, melyekkel a mindennapok során fizikai érintkezésbe kerül az ott lakó vagy dolgozó ember, egyre szélesebb körben választják az alumínium ablakokat, ajtókat azok, akik magas minőségű, tartós és modern megoldásokat keresnek. Hogy miért érdemes alumínium nyílászárót választani, és mik az előnyei ezeknek a rendszereknek, arról Lovász Károllyal, a KAV ügyvezetőjével beszélgettünk.
Bővebben
2021 / 08 / 18
Lovász-Károly-KAV-Hungária
Az építőipari változások hatása az alumínium nyílászárók piacára
Az elmúlt időszakban az áremelkedések, a hiányzó alapanyagok jelentős változásokat hoztak az építőiparban. Hogy ez miként érinti az alumínium és egyedi nyílászárók piacát, mire kell felkészülnie a KAV ügyfeleinek, arról Lovász Károllyal a KAV Hungária ügyvezetőjével beszélgettünk.
Bővebben
2020 / 03 / 18
custom-windows-and-doors-beyond-the-standards
Egyedi nyílászárók a sztenderdeken túl
Ahogy a világban is sok területen egyre inkább az egyedi és az önkifejezés a legerősebb hívószavak, úgy változnak az építészek és az építtetők igényei is. A nyílászáró gyártók többsége azonban nehezen lép ki a sztenderdek közül, pedig az építészetben ez a terület is számos újításra ad lehetőséget, ha az őszinteség jegyében újragondolják a szerkezeteket.
Bővebben
2022 / 11 / 17
Rotterdam-tarsashaz-udvari-homlokzati-reszlete-a-viz-fele
Cölöpökre épített középkori világ az üvegtornyok árnyékában
Az ALUTA - mint a hazai alumínium homlokzatépítők és nyílászáró gyártók egyetlen hazai szakmai egyesülete - minden évben szervez bel- és külföldi tanulmányutakat tagjai számára. Idén a közel 18 millió lakosú Hollandiába vezetett a külföldi utunk, mely során kiváló szervezéssel sikerült jelentős mennyiségű különleges épületet meglátogatnunk. Csapatunk Amszterdam és Rotterdam városait vette górcső alá, mely során az európai és a gyarmati történelem, a művészettörténet és a mérnökkultúra máshol nem látható egyvelege tárult a szemünk elé. Ha cölöpre épített városról beszélünk, legtöbbször mindenkinek Velence jut az eszébe. Pedig Amszterdam is így épült, mi több, így épül ma is. A jórészt tengerszint alatti autómentes belváros hajózható csatornákkal szabdalt kajla középkori házsorai, mint egymásra borult részeg gyufás skatulyák mutatják sok száz éve büszke arcukat a történelmi viharoknak. Túlélték a tűzvészeket, a pestist és az árvizek sokszori támadását, és tessék itt vannak sok száz éve. Azt súgják a ferde falak, hogy így kell az értéktelen mocsár helyén mérnöki tudással gátakat és csatornákat, raktárakat és egy jól lakható várost, hova tovább országot építeni.
Bővebben
2023 / 06 / 12
Reynaers-aluminium-nyilaszaro-Kenyeres-Laszlo-epitesz-latvanyterv
Nyílászárók a tervezési folyamatban egy építész szemével
Sokszor felmerül a kérdés, hogy a tervezési folyamatban mikor érdemes konzultálni nyílászárós szakemberekkel. A kérdéskörben Kenyeres László építészmérnök, az Archista építésziroda vezetője osztja meg tapasztalatait. Szerinte ma már a tervezési folyamatban kulcskérdés a nyílászáró, hiszen ez az egyik legösszetettebb része a háznak.  Aki tehát nem tájékozott a nyílászárók világában, az még külső segítséggel sem tud magabiztosan végig vinni egy kiviteli tervet.
Bővebben
2020 / 10 / 01
Schuco-aluminium-emelo-tolo-erkelyajto-ajto-ablak-nappali-uveg-epiteszet-minimal-house-belter-interior
A keretnélküli tolóajtó szerkezetek építész szemmel
Minden projekt más és más kihívás elé állítja az építészeket és a nyílászárós szakembereket is. Egyik referenciánk koncepciója a szárnyszerűen felnyíló tető és a padló által kifeszített térnek köszönhetően létrejövő korlátlan kilátásra alapul. A maximális transzparencia elérésére elsősorban a filigrán osztású megoldások, valamint a keretnélküli tolószerkezetek jelentettek megoldást.
Bővebben
2021 / 08 / 05
alumínium-nyílászáró-gyártás-Reynaers-Schüco-cnc-automatizálás-ipar40-ablakgyár-ablakgyártó-üzem-tárolás-üveg-üvegragasztás
Így készülnek az alumínium nyílászárók
Vajon hogyan készül egy alumínium keretes ablak vagy ajtó? Mi történik a megmunkálócentrumban? Hogyan marják, vasalják, munkálják elő az alumínium nyílászárókat a gyártás folyamán? Mekkora üvegfelületet lehet legyártani? És vajon hogyan kell összeállítani egy ablakot? Ezekre a kérdésekre is választ kapunk a Mesterember című műsorban, amely az alumínium nyílászáró gyártó munkáját mutatja be.
Bővebben
2021 / 11 / 12
Schuco-aluminium-ASE80-toloajto-egy-sines-minimal-interior
Tolóajtó alumíniumból 2.
Az emelő-toló mechanizmus lényege, hogy az egy profillá egyesített egy-, két- vagy három sínes alumínium vagy kompozit tokkeret sarokmerev sarkokkal körbe fut (alul, felül és oldalakon), a fix üvegpaneleket tokba vagy szárnyakba építjük bontható megoldással, akár egymás mellé sorolva szintmagas méretben mintegy végtelenítve a homlokzatot.
Bővebben