KAV, mint vezető lakóépületi alumínium ajtó- és ablakgyártó Magyarországon, kiváló minőségű hőhidas és hőhídmentes acél ajtókat és ablakokat is kínál.
Az acél ablak és ajtó ma már a különleges lakóépületek kihagyhatatlan eleme. Legyen az új építés vagy felújítás, beltéri térelválasztás vagy külső homlokzati alkalmazás, az acél profilok eddig nem ismert lehetőséget nyújtanak. Partnereink a Jansen és a Forster kiváló minőségű acél ajtó és ablak megoldásokat kínálnak. A termékkategóriáikban megtalálhatók a lakóépületek és kommunális projektek számára egyaránt ideális nyílászáró rendszerek. Az alkotóelemei között a jól ismert függönyfalak és üvegtetők is fellelhetők, így nem kell beszállítót váltani ha nagyobb üvegmezők fogadása a feladat.
A hazai acél nyílászáró gyártó lakatos üzemek konfekcionálnak, azaz készre gyártanak egy márka alkatrészeiből. Az acél ablakot konfekcionáló cég felkészültsége, gyártókapacitása, a gépei minőségége és pontossága kiemelten fontos. Ugyanakkor a csapat tudásán, valamint szervezettségén múlik, hogy ez a termék valóban olyan jól fog-e működni, ahogyan azt egy mérnök annak idején megálmodta, és egy CAD szoftverrel lerajzolta.
Hasonlóan az alumíniumhoz, az acél nyílászáró profilrendszer értékét is a végtermék minősége adja, tehát nagyon gyártó specifikus a termék. Mivel az acél termékkörben jelentős a beltéri felhasználás, különösen fontos a hegesztési varratok és felületek tökéletessége, felületkezelése, a vasalatok minősége és a késztermék telepítése. A homlokzati nyílászárók épületeink azon részei, melyekkel minden nap fizikai kontaktusba kerülünk. Ne engedjen az elképzeléseiből, keressen olyan gyártót, aki képes és alkalmas ablakai valamint ajtói gyártására, telepítésére.
Egy épületen belül a felületkezelési minősége okán lehetséges alumínium és acél nyílászárók együttes alkalmazása. Több építész is alkalmaz alumínium nyílászárók között néha acél ajtót vagy ablakot is, keskeny megjelenési igény esetén. Tegye próbára képzeletét! Az alumínium és acél rendszerek vegyes alkalmazásával legyen teljes az épület használhatósága és megjelenése.
A technikai előkészítés és gyártás során garantáljuk a KAV-ra jellemző precizitást, amely a tervezés, gyártás és telepítés folyamatokat jellemez. A KAV acél ajtói és ablakai belső technikájukban, megbízhatóságukban, stílusukban és alkatrészeikben a prémium nyílászárók világát tükrözik. A beszállítóink által folyamatosan tesztelt komponensekből készült termékeket a KAV-ra jellemző magas minőségben és mérnöki precizitással állítjuk elő. Saját beépítő csapatunk garantálja a telepítéskor szükséges odafigyelést és biztosít megfelelő karbantartási valamint szerviz szolgáltatást.
Miért érdemes lakóépületre sok évtizede bizonyított beszállítóktól és hazai szinten kimagasló gyártó kínálatából acél nyílászárót is választani?
Miért válassza a KAV-ot? Mert Magyarországon a lakóépületek piacvezető alumínium gyártója. Egyedülálló referenciák, stabil szakmai és pénzügyi háttér, saját beépítő csapat és garanciák biztosítják a tökéletes munkát. Az acél ajtók, ablakok az otthon értékálló, magas minőségű és korszerű megoldásai.
Üveg alkalmazási területen (súly, rétegrend és vastagság, napvédelem, biztonsági igények, stb.) nincs különbség az alumínium nyílászárókhoz képest, de minden esetben vizsgálni kell a kiválasztott acél tok-szárny rendszer üvegfogadó képességét. Biztonsági és/vagy tűzgátlási igény esetén a kitöltő üvegpanel tudását az alkalmazott keretrendszer és vasalat értékeihez kell igazítani!
Az üvegkiválasztás két szakaszból áll a KAV-nál. Első ütemben ügyféligény szerint a tulajdonság szerinti kiválasztás történik, ahol vastartalom, reflexió, szín, napvédelem, hőtechnikai valamint biztonsági igényeket tisztázzuk. Második fázisban ezek statikai harmonizációját végezzük, vagyis a méretek és alakosság szerint szükséges minimális üvegréteg vastagságokat számoljuk ki majd az összes üvegpanelt egységesítjük.
A tűzgátlás minden esetben az adott országra és helyzetre alkalmazandó tűzvédelmi szabványban (rendeletben, előírásban) meghatározott alkalmazási területen, az előírások szerint telepített és minősített nyílászárók tűzterjedést gátló megfelelését jelenti. Sok jellemzője van, a legismertebb a tűzterjedést akadályozó időintervallum, de ettől jóval bővebb és összetettebb a kérdés. A tűzvédelem igényének meghatározását, annak megoldását (arra alkalmas tanúsított termék gyártását és telepítését) valamint időszakos fenntartását kizárólag szakemberek végezhetik!
Már családi házak építésekor is előfordulhatnak tűzszakasz határok, legsűrűbben a több beállásos (nagyobb alapterületű) garázsok esetében. Itt a gépjármű tároló tér és a lakótér között épített átjáró (kapu vagy ajtó) az előírás szerinti tűzterjedés gátlással készülhet. Az ajánlat készítése előtt a tervek átvizsgálásánál erre mindig figyelünk és adunk ajánlatot az oda beépíthető termékekre.
Amennyiben keskeny keretrendszerű acél nyílászáró rendszert választunk, igen. A lakóépületi trend változásával lett igény a nagyon keskeny keretrendszerekre, de nem minden esetben érdemes ezeket alkalmazni. Léteznek hagyományos tok-szárny profilrendszerek is, amelyek látványban nem különböznek a normál alu profil megjelenésétől. Tanúsított termékeknél (tűzgátló, füstgátló, stb.) nincs igény a nagyon keskeny keret látványára.
A keskeny acél profilrendszerek nagyon szépek, filigránok és meggyőzők. Azonban ha magas erkélyajtót vagy ablakot építünk, ott már sok esetben szárny és/vagy toktípust is szükséges váltani, robosztusabb megjelenést eredményezve ezzel.
Megjelenésében és kimeríthetetlen színválasztékában az alumínium nyílászárókkal megegyező.
A szín olyan dolog, amin már később nem lehet változtatni. Mi mindig adunk ügyfeleinknek A4 méretű színmintákat, amelyeket haza is vihetnek a nyugodt döntés és későbbi burkolatválasztás megkönnyítése érdekében.
Igen. A hőhídmentes acél homlokzati nyílászárók akusztikában, vízzárásban és üvegpanel fogadásban gond nélkül teljesítik az alumínium ablakok, ajtók és üvegfalak esetében megszokott minősített értékeket. Hőtechnikában ugyan gyengébben teljesít az acél, de ezt jól kompenzálja a keretrendszer felületi csökkenésével. Acél nyílászáróra külön hőtechnikai határérték (Uw) van EU szinten meghatározva.
Ha acél nyílászáróra kérnek tőlünk árat lakossági felhasználók, minden esetben ajánlunk alumínium alternatívát is azonos hőtechnikai, akusztikai és vízzárási tudás mellett.
Több a hasonlóság mint a különbség. Jelenleg a fa-, PVC vagy alumínium termékeket meghaladó inerciájú (tehát azonos keresztmetszetben nagyobb teherbírású) hőhídmentes acél tok-szárny rendszerek állnak rendelkezésünkre, így azonos üvegfelületek mellett is vékonyabb keretű ablakok és ajtók építhetők.
A homlokzaton is alkalmazható alumínium és acél rendszerek felületkezelésükben, élettartamukban, használati tartósságukban, nyitásmódjukban és vasalati kiegészítőikben, széleskörű felhasználásukban is hasonlítanak egymáshoz. Legnagyobb különbség e két világ között - annak bekerülési költsége mellett - a mechanikai tudás valamint a korrózióra való hajlam. Az acél nyílászárók várható élettartamukban jóval meghaladják még az alumíniumot is, de ehhez alapos (felületi és kontakt) korrózióvédelemre van szükség.
A kontaktkorrózió olyan jelenség, ahol különböző potenciálú fém anyagtestek (jelen esetben acél és alumínium) érintkezésénél az elektrolit vándorlás következtében jelentős korrózió következik be. Ezért van az, hogy acél és alumínium nyílászárók beépítésénél más-más segédanyagokat, kötőelemeket és konzol bevonatolást alkalmazunk.
Minden éghajlaton, kül- és beltéren egyaránt lehet acél nyílászárókat beépíteni. Korábban az acél nyílászárók kizárólag főbejárati ajtók vagy jelentős hőszigetelést nem igénylő terek (ipari létesítmények, régi nyaralók, lépcsőházak) üvegfogadó keretrendszereként működtek. Az acél ma már a legkorszerűbb és legnagyobb teherbírású tűz- és füstgátló ajtók, függönyfalak és hagyományos homlokzati nyílászárók valamint tetők alapanyaga.
Az alumíniumot jelentősen meghaladó teherbírása miatt mára az acél a minimalista lakóépületek, villák és műemlékek keskeny keretrendszere, de a nagy méretek és önhordó üvegfogadó kialakítások elengedhetetlen fogadórendszere is egyben. Felhasználását a belső és külső páratartalom, a beépítési szituáció (kontakt korrózió) és leginkább a bekerülési költsége akadályozza. Jóval drágább, mint egy azonos méretű és nyitásmódú hőhídmentes alumínium termék, bár költségét feledteti velünk az élettartama és exkluzív megjelenése.
Az acél nyílászáró drágább mint az alumínium és sokkal drágább mint a fa vagy PVC. Az alkalmazott profilrendszertől függően is lehet jelentős árkülönbség acél és acél között, nem beszélve a vasalati felszereltségről és alkalmazott üveg tudásáról. Az ajánlatok összehasonlításakor végezzen alapos munkát, az acél ablakoknál és ajtóknál kizárólag az árat vizsgálva nem fog objektív döntés születni.