A KAV csapata folyamatosan bővül, jelenleg is több pozícióra keresünk munkatársakat. Hégli Henriette közgazdász végzettséggel, ügyvezetői és ingatlanértékesítői pályafutás után tavaly júliusban érkezett a cégünkhöz. Projekt koordinátorként ő felel az egyedi árajánlatok készítéséért. Ahhoz, hogy a feladatát a lehető legoptimálisabban tudja ellátni, az indulás első pár hetében egy gólyaprogramban vett részt, amelynek keretében részletekbe menően, a cég működésének minden területére kiterjedően ismerte meg az egyes munkafolyamatokat, az egyedi nyílászárók piacát, a KAV-os gondolkodást.
Egy személyes ismeretségnek köszönhetően kerültem a KAV-hoz. Közgazdászként végeztem, több mint egy évtizedig voltam egy svájci tulajdonú adatfeldolgozó cég ügyvezetője, ahol a vállalatvezetés minden területét felölelően természetesen a pénzügyekkel (cash flow, likviditás) is sokat foglalkoztam. Egyszerűen fogalmazva a cég alapját képező „számok” tervezése, létrehozása és nyomonkövetése a mindennapjaim állandó feladatai közé tartozott. Majd egy ingatlaniroda vezetője lettem, ahol egyértelműen az értékesítés került fókuszba. Lovász Károlyt, a cég ügyvezetőjét egy ingatlanvétel kapcsán ismertem meg. 2019 nyarán – ma már azt mondom sorsszerűen – ismét találkoztunk. Ekkor említettem neki, hogy az ingatlanértékesítői pálya lefelé ívelőben van, ezért váltáson gondolkodom. Igazából csak jeleztem neki, hogy nyitott vagyok bármi újra, amire a képzettségeim alapján alkalmasnak találom magam. Két nappal később felhívott, hogy aktuális-e még a keresésem, mert szívesen látna a KAV-nál projekt koordinátori pozícióra. Ez júniusban történt és nem sokkal később, július harmadik hetében már el is indult az új kihívás az életemben. A munkaviszony létrejötte előtt Károly egy személyes beszélgetés alkalmával elmesélte a cég történetét, bemutatta, hogy mivel is foglalkozik a KAV, és részletezte, hogy milyen feladatok várnának rám. Éreztem a lendületet magamban, az újdonság varázsát, tudtam, hogy itt a helyem. Az alkalmasságom szempontjából annyit tudtunk mindketten, hogy az ingatlanos múltamnak köszönhetően ingatlan alaprajzot tudtam értelmezni, a pénzügyi rálátásaim megvoltak, a számok világa közel állt hozzám. De ezen felül – kis túlzással élve – egy új szakmát kellett megtanulnom. Jól esett, hogy hitt bennem! Most is mosolyogva gondolok vissza egyik, tipikusan az ő könnyedségét visszaadó mondatára: ha nem vagy nagyon láma, menni fog!
Az első hat hétben egy rendkívül összetett, egészen az alapoktól induló betanulási folyamat várt rám. Nem hiába nevezték gólyaprogramnak! Elsőként bemutatták a céget és az üzletpolitikát. Ezután megismertem az alumínium világát; az ebből az alapanyagból készült nyílászárók teljes palettáját, az alumínium bejárati ajtók sokszínűségétől kezdve – mint például a forgóajtó vagy a szárnyra lemezelt ajtó – a keretnélküli tolóajtó rendszereken át egészen a minimál ablakokig. Megtanultam az egyes beszállítók profilrendszereit, a műszaki tudnivalók kimeríthetetlen tárházát. Rálátást nyertem a nyílászárókhoz kapcsolódó minden egyéb szakterületre, mint az üvegek minőségei, sokoldalúságuk; az automatizálás; az árnyékolástechnika; a tartozékok, azaz a kilincsek, fogantyúk; a felületkezelési eljárások; a gyártás körüli, az árajánlathoz szükséges tudnivalók, valamint a kalkulációhoz használt egyes szoftverek. Gyárlátogatásban is volt részem, ahol gyakorlati oldalról is megismerhettem a termékek előállítását. Még a beszállítóinknál is tettünk személyes látogatást. Ahogy mindebből látszik, a betanulási program feltárta az egész szakmai palettát. Projekt koordinátorként feladatom az árkalkuláció, az ajánlat elkészítése a megrendelő részére. Azaz a tervezők által papírra vetett megrendelői igények számokban történő prezentálása. Ehhez a hozzáértésem megvolt, de a szintén nélkülözhetetlen speciális szakmai háttértudás, a műszaki rálátás szinte teljes mértékben hiányzott. Pontosan ezt kaptam meg a gólyaprogram által.
Az árajánlat az első komplett dokumentum az ügyfél felé. Gyakorlatilag ez cégünk bemutatkozó dokumentuma, ennél fogva nagy jelentőséggel bír. Egyedisége a komplexitásában rejlik, rendkívüli módon összetett. Tartalmaz minden tevékenységet, mozzanatot, felhasznált anyagot, időt; teljeskörű szolgáltatást, amit a nyílászárók gyártásától kezdődően egészen annak beépítéséig cégünk megrendelés esetén vállal. Segítségével a megrendelő teljes részletességében rálát arra, hogy az elképzelt nyílászáróinak megvalósulása miként néz ki a számok tükrében. A kalkuláció komplexitásában a megrendelő azt az előnyt élvezheti, ami a KAV gondolkodásának egyik alapja, nevezetesen, hogy nem okozunk meglepetéseket, azaz már a „bejáratnál” tájékoztatni kívánjuk leendő ügyfelünket arról, hogy az árajánlat minden szükséges információt tartalmaz, és megrendelés esetén abban a későbbiek folyamán sem lesz változás. Mi nem azok vagyunk, akik valahol félidőben jelentjük ki, hogy valamivel még számolni kell. Már a kezdet kezdetén korrekt, átlátható és mindenre kiterjedő ajánlattal dolgozunk.
Szerintem ez leegyszerűsíthető azokra a fogalmakra, hogy legyél ott, legyél vele, hallgasd meg! Azaz kellő időt szentelünk potenciális megrendelőnkre, meghallgatjuk őt, odafigyelünk rá, megértjük, amit szeretne. Individualitás! Látjuk, érezzük, megismerjük az egyéniségét, ami egyébként visszatükröződik az épülő ingatlan stílusából is. A megfogalmazott elképzelésekből mi már tudjuk, hogy „mi akar megszületni”. Ehhez hozzáadva minden szakmai tudásunkat, a megvalósíthatóság határait feszegetve hozzuk ki azt a maximális eredményt, ami a lehető legteljesebben ad választ az igényeire. Így születik egy olyan megoldás, amiről a megrendelő akár álmodni sem mert. Alapattitűd nálunk, hogy amennyiben kapacitásunk engedi és a cégimázshoz illeszkedőnek gondoljuk, semmilyen feladatra nem mondunk nemet. Szeretjük azt hangoztatni, hogy nem ismerjük a lehetetlent. És ez így is van. Ezt életszerűen úgy kell elképzelni, hogy amikor elénk kerül egy projekt tervanyaga tele tervezői kreativitással, elképesztően egyedi ötletekkel, sok-sok új szakmai gondolatisággal, akkor nálunk rögtön 3-4 munkatárs is beintegrálódik a folyamatba annak érdekében, hogy a megvalósíthatósága kikristályosodjon. Mindez természetesen még árajánlat adás előtt történik.
Olyan ez a csapat, melynek minden egyes tagja, egyénisége hozzájárul az előbb említett gondolatisághoz. Részemről a legfőbb motiváció azt érzékelni, azzal szembesülni, hogy a cég egy olyan vivőerővel, egy olyan tulajdonossal bír, aki mer nagyot álmodni. Aki a folyamatos fejlődés előirányozásán keresztül a mind jobbá és jobbá válásra, az egyre magasabb minőségre, egy olyan cégmodell működtetésére törekszik, ami a szolgáltatásán keresztül valamiféleképpen hozzáad a világhoz. Mellette pedig olyan munkatársak vannak, akik ezzel nem szembe menve, hanem megfontoltan, minden szakmai tudásukat beleadva, a lépésről-lépésre való mechanizmust követve a célok megvalósulását segítik. Nagyon fontos, hogy a tulajdonos egészséges lojalitása, elfogadása megengedi, hogy adott esetben a csapat közös véleménye kerekedjen felül. Komoly, több főből álló team vesz részt minden egyes részfolyamatban, a tervezéstől, a kalkuláción, a gyártás-előkészítésen, a beszerzésen, a gyártáson keresztül egészen a kivitelezésig, a beépítésig. És mindebből persze nem hagyhatók ki az igen összetett irodai háttérmunkát végző munkatársaink sem. Tehát az egység, az összefogás ereje a kulcs, ez hozza az eredményeinket.
A szabadságot, az önálló munkavégzést, illetve a lehetőséget az önálló gondolkodásra és a kreativitás megmutatására. Egyszóval nevezhetném bizalomnak is. Emellett azt, hogy ha még szakmailag elbizonytalanodom; segítségre, tanácsra van szükségem, akkor ez akár több oldalról is azonnal érkezik. Jó csapat vagyunk!