Alumínium nyílászárókat tervezett és gyártott Izland fővárosában, Reykjavikban megnyílt Edition Hotel épületeire a KAV. A munka során a különleges megrendelői kritériumok, a speciális műszaki és időjárási körülmények miatt prototípus gyártást is igénylő, egyedi rendszerek készültek. Az izlandi T.ark építésziroda és a New York-i Roman and Williams Stúdió tervei alapján készült luxusszálloda 253 szobával fogadja a szigetre látogató turistákat.
A KAV tervezte, gyártotta és szállította Izlandra a reykjaviki Marriott „EDITION” luxusszálloda főépületére valamint két apartman épülettömbjére az alumínium homlokzati nyílászárókat. Az ikonikus koncertterem, a Harpa mellett található, a régi kikötőre néző és a sétálóutcától is csak néhány száz méterre elhelyezkedő exkluzív szálloda különleges építészeti megoldásokkal rendelkezik. A lepény alakú földszinti épületrészek felett találhatók az emeletek, melyek összefüggő homlokzatain az ősi japán technikával, a shou sugi-val elszenesített faanyagok, valamint acélkeretek láthatók Izland lávamezőire utalva. Az előcsarnok padlóját bazaltkő díszíti, és itt kaptak helyet az északi-fényre utaló, 3D-s technikával készült, digitális művészeti alkotások is. A szobák és lakosztályok tervezése során kiemelt szempont volt, hogy minden szobából az üvegfelületeken keresztül pazar panoráma táruljon a vendégek elé. A változatos üvegmezőkkel rendelkező nyílászárókat számos esetben kőburkolatos felületekbe építették be. A skandináv stílusú épületben a homlokzati elemek játékával, patchwork-szerű hatással érték el a modernebb, a mai kor igényeinek megfelelő kortárs szemléletet.
A magyar szakembereknek az alumínium nyílászáróknál, valamint ezek homlokzatkapcsolati tervezésénél legnagyobb kihívást a speciális időjárási körülmények jelentették: a nyílászáróknak néhány homlokzaton az extrém, olykor 380km/órás szélteher és a nagy mennyiségű csapadék ellen is védelmet kell nyújtaniuk, ami komoly előkészítő munkát, valamint a beépíthetőséget és a szigetelési szempontokat figyelembe véve prototípus tervezést is igényelt. A KAV mérnökcsapata mellett a Reynaers és az izlandi Gluggar szakemberei segítettek a vízszigetelési, homlokzati tűzterjedési valamint speciális nyitási módok megalkotásában. Végül a KAV tervezői a Reynaers egyedi, kifejezetten erre az épületre tervezett és sajtolt „Out System” technológiai megoldásait applikálták az épületre. A KAV által megvalósított 4853 m2-es üveghomlokzat az elemes homlokzat-rendszer, a függönyfal illetve a hagyományos módon készülő normál ablakok és ajtók között képez speciális átmenetet. Az üvegpaneleket a KAV méretezése alapján egy dán gyártó szállította a beépítés helyszínére. Néhány 3 méter feletti magasságú közforgalmú ajtót teljesen egyedi, osztásmentes, szárnyfelületében és tokkeretében is üvegburkolatú kivitelben tervezett és gyártott a KAV a kisbéri üzemében, hazai üveggyártó termékeit is felhasználva. A szállítás első etapja közúton történt, elemekben összeszerelve kamionokkal közúton, majd több északi-tengeri kikötőből már vízi úton jutottak el az alumínium nyílászárók a reykjavíki teherkikötőbe. A keretszerkezet és üvegpanelek telepítését az izlandi partner végezte litván és észt kivitelező csapatokkal, a KAV ugyanakkor állandó mérnöki tanácsadást nyújtott online felületen és szükség esetén a projekt helyszínén is.
Bármelyik fotóra kattintva megnyílik a teljes, oldalra lapozható galéria